• Profil

  Ahoj, já jsem Tomáš.

  Narodil jsem se 30.8.2004 v Opavě. Mám 2 bratry Jakuba a Michala. Jakub je starší a Michal mladší, takže já jsem ten nejhorší uprostřed. Už od mala jsem byl strašně akční, proto mě rodiče dávali na cvičení. Od svých 4 let jsem hrál fotbal, ale postupem času mě to přestalo bavit a když mi bylo 7 tak jsem přestal. Asi 1 měsíc jsme hledali sport, který by mě (nás) bavil. Má sestřenice se nám potom nabídla, že by mě trénovala ve squashi. Tak jsem hrál 2 měsíce squash a potom se sestřenice musela začít učit, takže z toho zase nic nebylo. Kuba už v té době hrál, tak jsem to chtěl taky zkusit a začal mě badminton bavit. První klub, kde jsem hrál byl SK P.E.M.A. a od založení klubu Badminton Boreček Opava jsme zůstali až do roku 2017. Mezi tím jsem stihl vyhrát hodně turnajů, ale taky jsem jich stihl hodně prohrát. Největší úspěch asi byl, když jsme se s Dominikem Kopřivou dostali do čela badmintonové tabulky v kategorii U13 po výhře MČR tak jsme se stali mistry ČR v deblu.

 • A další z šikovné rodiny Matulů se objevil v našem klubu. Vítáme tě Tome a přejeme ti hodně úspěchů.

  A teď pár otázek i pro tebe……….

  Kdo nebo co Tě přivedlo k badmintonu a jaký další sport nebo sporty máš nejraději?

  K badmintonu mě přivedli mamka s taťkou ale hlavně Karel Wanke a Adam Chalupa. Z dalších sportů mám rád fotbal, florbal, atletiku, házenou, squash, basketbal a chtěl bych ještě začít s parkurem.

   Jak bys popsal svůj herní styl a kterou disciplínu máš nejraději?

  Můj herní styl je z většiny útočný ale rád taky do hry zapojuji i techniku a fake shoty. Nejoblíbenější disciplína je debl.

   Co Ty a škola?

  Zatím chodím na jazykovku, která se jmenuje Monty. Máme tam rodinné mluvčí z Anglie, takže jazyková příprava je velmi dobrá. Na pololetí jsem zatím dostával samé a s učením nemám problém pokud to není 8 stran.

   Co Ti v životě doposud udělalo největší radost?

  Výhra prvního turnaje v Opavě „BOREČEK“

   Brunety nebo blondýny?

  To je jedno, hlavně když není blbá

   Mobil nebo počítač?

  Na počítači je lepší hraní, ale mobil si můžu nosit v kapse.

   Když máš na vybranou preferuješ Smeč nebo klír?

  Asi smeč.

   Čim bys chtěl v životě být a jaký je Tvůj badmintonový cíl nebo sen?

  Realitní makléř a v badmintonu bych se chtěl dostat do juniorské reprezentace, ale zatím mám jen jazykové vybavení.