• Do slovinské Mirny se z našeho klubu vypravilo ženské VALTEMAR trio. A BOCHANCE girls byly ve Slovinsku opravdu vidět.

  Juniorský turnaj se odehrával v hale základní školy v Mirně, žákovský v nedalekém Mokronogu. V neděli se ale závěrečné kola odehrávaly v hale v Mirně a tak děvčata z našeho klubu mohly být spolu a navzájem se podporovat.

   

  Hlavně v juniorské kategorii to bylo nakonec takové malé české mistrovství. V mixu vyhráli Berta Ausbergerová s Matějem Hubáčkem, v deblu kluků skončili druzí Matej Hubáček s Jirkou Králem a finále dvouhry kluků vyhrál benátecký Cristian Savin.

  Aby toho nebylo málo, turnaj odřídil Jan Kolář a jako rozhodčí se na turnaji skvěle prezentoval i Michal Hubáček. A jak to pro nás tedy dopadlo?

  Nejmladší Valérie Žurková získala v turnaji do 13 let ve čtyřhře dívek se svou spoluhráčkou Tinou Kozempelovou z Mostu krásnou stříbrnou medaili. BLAHOPŘEJEME!

  Marie Růžičková , ač stále věkem kategorie U15, se přihlásila do turnaje kategorie U19 a v prvním kole měla volný los.

  Ve druhém narazila na svou oddílovou kamarádku Terezu Švábíkovou. Prohrála, ale pro Marii to zdaleka nebyl promarněný výlet. Určitě od své kamarádky odkoukala a získala zkušenosti jak to vypadá na takovém turnaji a jak se připravovat na cestu turnajem až do závěrečných kol. A my všichni věříme, že nejen ona z našeho oddílu to už brzy na podobných turnajích bude potřebovat. Zároveň Marii blahopřejeme  k zařazení do CISA.

  Tereza Švábíková na turnaji získala bronz ve dvouhře dívek a zlato ve čtyřhře dívek. Své vystoupení komentovala pro czechbadminton.cz takto:

  Na turnaj jsem odjížděla s cílem získat aspoň 1400 bodů do kvalifikace na LOHM. Více jsem vzhledem k určitým okolnostem neočekávala. Herně jsem se tedy trápila, a tak po výkonu plném chyb jsem byla nakonec překvapená, že to skoro stačilo na finále, kde bych patrně taky nebyla bez šance. Trochu mě mrzelo, že v semifinále jsem v obou prohraných setech výrazně vedla, ale vedení jsem zbytečně ztratila. V každém případě je asi na čem stavět a cíl byl splněn. V deblu jsme s Vivien nepředváděly naše nejkvalitnější zápasy, ale nakonec to stačilo na vítězství v turnaji. Tento rok máme opravdu skvělou bilanci – ze čtyř turnajů tři vítězství a jedna prohra na MSJ s budoucími medailistkami z Číny. To jde,“ .

  Jo………..tak to je pravda………..zlato, stříbro a bronz…to opravdu jde holky. Jen tak dál……..