• Úspěch v Orlové

     

    Náš nejmladší hráč Vojta Matuš vyjel už o týden dříve než ostatní poprat se o postup na první GPA kategorie U13 letošní sezony. Důležité bylo uspět zejména v singlu, neboť účast v deblu měl již zajištěnou přímým postupem spoluhráče Marka Waliszewského. Nejdříve se tradičně hrály mixy, kde se Vojta probojoval s houževnatou orlovskou Anetou Adamčíkovou až do finále. Tam už sice podlehli páru Ptáček – Špačková, nicméně s tímto novým párem můžeme počítat do budoucna, a za to jsme rádi. Start v deblu s orlovským Ondrou Durčákem byl pro Vojtu tak trochu navíc, ale účast ve finále i zde bez svého tradičního partnera byla dalším důkazem, že v deblových disciplínách to díky tréninkovému zaměření opravdu jde.

    Vyhrát druhé a třetí kolo singlu bylo povinností. O úspěchu v celém turnaji mělo rozhodnout semifinále s nebezpečným klimkovickým Honzou Ptáčkem. Lepší Vojtova bilance s dosavadních zápasů jej nemohla nechat klidným. Všichni jsme věděli, že tento bývalý hráč BK Ostrava udělal za poslední rok obrovský pokrok, takže respekt k jeho hře byl určitě na místě. Vojta ale tento zápas ovládl nejen svou téměř bezchybnou a útočnou hrou, ale také psychickou pohodou. Ve finále si pak ještě udržel svou neporazitelnost v duelech s olomouckým Honzou Frýdkem a celý singl vyhrál.

    Vojtovi blahopřejeme a přejeme, ať se mu daří i v Jihlavě. Velký dík patří Renatě za koučink a psychickou podporu, Honzovi za perfektní přípravu a všem, co jste drželi palce. Bylo vás asi opravdu mnoho.