• GPA U15 – dívčí paráda: Valérie s Bárou přivezly tři medaile z Aše

  Už na začátku roku jsme se při zveřejnění termínového kalendáře kategorie U15 neubránili trpkému smíchu – organizace 2. GPA byla přidělena ve dnech 11. – 12. 5. 2019 klubu Badminton VK Aš, dál už to ani nešlo.  I přes velkou vzdálenost se vydali až na druhý konec republiky poměřit své síly s těmi nejlepšími čtyři naši hráči s právem startu v jednotlivých disciplínách – Valérie Žurková, Zuzka Hrdinová, Bára Helešicová a Sam Glac. Po zkušenostech z dřívějších startů v ašské sportovní hale se snažili překonat nejen své soupeře, ale také specifické místní podmínky – opravdu to tam lítá neskutečně! Ale postupně podle disciplín.

  V mixech se nepovedlo Barči s Honzou Ovčačíkem navázat na poslední společné výhry v céčkových turnajích a prohráli v prvním kole s nasazeným párem. Zuzka se Samem své první kolo zvládli ve třech setech, v dalším třísetovém zápase v kole druhém už byli o kousek lepší jejich soupeři. Vali v páru s Pavlem Hrubcem jako nasazení měli první kolo volné a ve druhém na rozehranější a dravější dvojici nestačili.

  Ve dvouhrách jsme se pak zaměřili hlavně na zajímavou dívčí část turnaje (Sam se díky žebříčku mezi chlapci nekvalifikoval). Průběh ukázal, že bylo obtížné potvrdit žebříčkové nasazení a z toho pohledu došlo k několika překvapivým výsledkům. V prvním kole nejdříve Barča porazila s přehledem pardubickou Kulhánkovou a Zuzka prohrála s brněnskou Trötzmüllerovou – škoda, soupeřka byla hratelná. V hraném zápase o pořadí pak ještě prohrála s Kulhánkovou. Na Báru hned ve druhém kole čekala jí dobře známá a v tomto turnaji první nasazená mostecká Kozempelová, ani přes poctivý a bojovný výkon to Barči na výhru nestačilo. Valérie nastupovala do turnaje od druhého kola jako druhá nasazená a postupně si poradila se všemi svými soupeřkami, které jí los určil – libereckou Malcovou, hradeckou Jarošovou, kopřivnickou Benišovou a ve finále i s nadějnou hamerskou Bursovou – parádní zkušená jízda a zasloužené singlové zlato z turnaje GPA!!

  A to ještě nebylo výsledkově všechno. Hned dvojí medailovou radost nám přinesly čtyřhry, které se díky nahuštěnému sobotnímu programu s mnoha tříseťáky netradičně už od čtvrtfinále dohrávaly až v neděli. To už se ale po prohrách v prvním kole netýkalo Zuzky ve dvojici s Karlou Nesňalovou a v chlapecké části ani Sama, který byl spárován s Patrikem Fucimanem. V obou případech rozhodla větší sehranost a silovější deblové pojetí jejich soupeřů. Bára byla tentokrát spojená s Petrou Benišovou a dostala se s ní až do semifinále, kde je porazila Vali s Veronikou Novákovou. Přesto velká radost a povzbuzení z bronzové medaile. V samotném finále pak byly Val s Verčou tentokrát oproti svým soupeřkám o krůček pozadu, i tak si odvezly z Aše krásné stříbrné medaile.

  Valérii s Barčou gratulujeme k vybojovaným medailím, děkujeme všem za vzornou reprezentaci oddílu na republikovém turnaji a taky za předvedené výkony. Žádný míč nebyl předem ztracený, ono to snad ani pod Honzovým vedením nejde. Díky moc, Somčo, za celý víkend a podporu všech našich hráčů!

  Pavel

  Přehled medailistů z GPA U15 zde: http://www.tournamentsoftware.com/sport/winners.aspx?id=E99A68CF-EC34-4667-809C-4E9891F010FD