•  

  Po přípravných céčkových turnajích kategorie U17 v Olomouci nebo Ivančicích s několika medailovými úspěchy se kvalifikovali z našich hráčů Valérie s Tomášem na druhé letošní republikové GPA, na které vyrazili o víkendu 18. – 19. 5. 2019 do Prahy Štěrbohol. Turnaj pořádal oddíl badmintonu SK Hamr, hrálo se na šesti kurtech.

  Na úvod v mixech spolu porazili rychnovskou dvojici Holubář-Šalomounová. Ve druhém kole už ale nestačili na nasazený pár Patera-Hejduková, i když tady si dovolím tvrdit, že s větším nasazením bylo možno soupeře ještě více potrápit.

  Ve dvouhrách se velmi dařilo Tomášovi, když postupně jako nenasazený hráč postupoval pavoukem po soustředěných výkonech a výhrách nad Běhounkem, Erhartem a Divišem až do nedělního semifinále. Tam sice prohrál ve třísetovém zápase s druhým nasazeným Kopřivou, ale i tak velká gratulace k bronzové medaili a potvrzenému sebevědomí! V dívčí části se Vali potkala hned v prvním kole s Klapalovou a tentokrát si s její hrou neporadila a svůj zápas prohrála.

  Čtyřhry hráli oba naši v této věkové kategorii v tradičním složení – Tomáš s Adamem Vojtěchem a Valérie s Luckou Metzovou. Kluci nejdříve porazili nasazenou dvojici Lešťák-Pospíšil (30:28 ve druhém setu), ale ve čtvrtfinále prohráli proti páru Listopad-Patera. Holky naopak potvrdily, že je tento turnaj nezastihl v optimální formě a po nevýrazném výkonu prohrály s více útočícími Johnovou a Šolarovou. Nevadí, potrénujeme a příště to bude lepší.

  Tomášovi ještě jednou blahopřejeme ke skvělému výsledku a všem přejme dobrou formu a štěstí ve zbytku turnajů této části sezóny.

  Přehled všech zápasů GPA U17 najdete zde:

  http://www.tournamentsoftware.com/sport/matches.aspx?id=34A18238-93FD-42BD-B157-59B86F9D00AA

  Pavel