• V měsíci září měli ve svých plánech naši hráči Valérie Žurková a Tomáš Matula republikový i mezinárodní turnaj věkové kategorie U17 a z obou se jim podařilo přivézt medaili.

  Nejdříve startovali ve dnech 14. – 15. 9. 2019 ve Sportovní hale UJEP v Ústí nad Labem na GPB U17. V mixu spolu došli do čtvrtfinále, kde prohráli s turnajovými vítězi Diviš/Staňková. Reprezentantka Staňková z Radotína pak vyřadila Valérii i ve 3. kole dvouhry dívek. Výše postupoval chlapeckým singlovým pavoukem Tomáš, zastavil se až v neděli v semifinále, ve kterém prohrál ve třech setech s mosteckým Pospíšilem – skvělé bronzové umístění. Ve čtyřhrách (Vali s Lucií Metzovou a Tomáš s Adamem Vojtěchem) vždy jednou vyhráli a pak skončili oba ve čtvrtfinále po třísetových prohrách.

  O prodlouženém víkendu 27. – 29. 9. 2019 se pak Vali i Tom vydali do Chorvatska. Ne tak úplně na dovolenou, ale na mezinárodní turnaj 4th Zagreb U17 Open 2019. Po dlouhé cestě bez komplikací si v pátek poradili v 1. kole se svými soupeři ve všech třech disciplínách, což oba hodnotili po vydařených výkonech jako velký úspěch. Hlavně Tomáš v singlu chlapců zvládl dramatický zápas se šikovným švédským hráčem, když musel předvést maximum ze svého umění. Vali si poradila s přehledem s rumunskou soupeřkou. Napínavá byla čtyřhra dívek, kde hrála Valérie tentokrát s Martinou Ševčíkovou a holky na úvod sehrály vítězně těžký třísetový zápas s rakouskou dvojicí. Náročný program čekal oba taky v sobotu. Nejdříve v mixu nestačili na pozdější finalisty z Rakouska a mohli se tak soustředit na své singlové zápasy. Valérie se postavila proti nasazené rakouské hráčce (poznaly se už v mixu) a přes porážku jí nedarovala bez boje ani jeden míč. Tomášovi los určil pro 2. kolo libereckého Rázla. Bojoval se soupeřem i svalovou indispozicí, ale do dalšího kola nepostoupil. Ve čtyřhře chlapců s Adamem Vojtěchem hlavně v prvním setu čelil skvělé deblové hře sehrané nasazené švédské dvojice, druhý set už byl vyrovnanější, ale překvapení na úkor favoritů se nekonalo. Co se nepovedlo klukům, dokázaly holky. Po skalpu slovinského páru v osmifinále bylo hlavně večerní čtvrtfinále proti čtvrté nasazené bulharské dvojici skvělým představením českých hráček. Dvě výhry tak znamenaly fantastický postup do nedělního semifinále! V něm pak v rámci finálového programu po těsných koncovkách obou setů prohrály s domácími hráčkami, celkovými vítězkami turnaje. Prodloužený pobyt, další mezinárodní zkušenosti, nečekané stupně vítězů i bronzová medaile byly velkou odměnou za předvedené výkony, blahopřejeme.

  Valérii s Tomášem, stejně jako dalším našim hráčům, přejeme kvalitní trénink a hodně úspěchů v dalších turnajích.

  Pavel

  Výsledky Tomáš Zagreb U17 Open:

  https://bwf.tournamentsoftware.com/sport/player.aspx?id=281CFE5B-360B-43B5-8E09-7A920997E0C7&player=79

  Výsledky Valérie Zagreb U17 Open:

  https://bwf.tournamentsoftware.com/sport/player.aspx?id=281CFE5B-360B-43B5-8E09-7A920997E0C7&player=81