• MČR U17 V OSTRAVĚ – DVĚ BRONZOVÉ MEDAILE!!

  Po nedávném MČR U15 v Mostě se další republikové mistrovství konalo ve dnech 2. – 3. 11. 2019 a tentokrát to bylo pro hráče, trenéry i doprovod z našeho pohledu v podstatně příznivější destinaci. V kategorii U17 se v bojích o mistrovské tituly představili ti nejlepší badmintonisté v hale SC Ostrava v Komenského sadech.

  Z našich hráčů si právo startu vybojovalo přímým postupem nebo z oblastní kvalifikace trio Marie Růžičková, Valérie Žurková a Tomáš Matula. Všichni jmenovaní se do poslední chvíle snažili na oddílových trénincích pod vedením malajské trenérky Lee Zhi Quing, Terky Švábíkové a Mii Moravcové a taky v individuální přípravě se svými osobními trenéry vyladit na tento turnaj co nejlepší formu.

  Rozhodně největším překvapením bylo singlové vítězné tažení Vali po třech těžkých zápasech až do semifinále turnaje – postupně po napínavé koncovce třetího setu vyřadila Kláru Šilhavou, potom v oddílovém derby překvapila Máju a po ní si poradila i s Terezou Šolarovou. Skvělé! V semifinále pak už nestačila na Soňu Hořínkovou. Tom nezůstal pozadu, když potvrdil své nasazení v nejlepší osmičce. Po prvním volném kole a výhře nad Adamem Marťánem prohrál až ve čtvrtfinále ve dvou těsných setech s Matějem Rzeplinskim.

  V párových disciplínách jsme se taky dočkali medaile a znovu byla bronzová. Vybojovala jí Mája s Emou Staňkovou, holky prohrály až v nedělním třísetovém semifinále s později vítězným párem Hořínková/Valentová. Valérie s Luckou Metzovou a Tomáš s Adamem Vojtěchem skončili na 5. – 8. místě, když hlavně kluci měli k medaili hodně blízko. Naneštěstí měli jejich soupeři Fürst/Nejedlý v koncovce třetího setu pevnější nervy a jistější ruku. V mixech jsme měli v pavouku tradiční zastoupení, Tomáš s Vali sehráli dva třísetové zápasy, porazili pár Erhart/Petrušková a v osmifinále prohráli s dvojicí Rzeplinski/Hořínková.

  Rád bych poděkoval za přípravu hráčů a trenérské vedení v průběhu celého mistrovství, sportovní fandění a diváckou podporu našich příznivců přímo v hledišti sportovní haly nebo u streamů. Všem hráčům obdiv za předvedené výkony a našim holkám ještě jednou velká gratulace k medailím. Oddíl B.O.CHANCE byl i na tomto MČR opět hodně vidět!

  Pavel

   

   

  Všichni medailisté MČR U17 zde:

  http://www.tournamentsoftware.com/sport/winners.aspx?id=29C9CFE7-553B-434A-9883-0BB521E44056