• Náš oddíl již potřetí vyslal své juniorské družstvo bojovat na Mistrovství ČR dorostu. To letošní se odehrálo ve dnech 22. – 24. 11. ve slatinské X-aréně. A účast byla tentokrát rekordní, přihlásilo se celkem 16 družstev, které byly podle postavení hráčů na žebříčku nasazeny a rozlosovány do šesti tříčlenných základních skupin. Konkurence byla velká, na soupiskách aspirantů na postup do finálových bojů bylo několik ostřílených juniorských reprezentantů.

    V naší nominaci byli Kuba a Tomáš Matulové, Jáchym Šimko, Mája Růžičková, Andrea Cábová a Valérie Žurková, která tak jako jediná z klubu odehrála žákovské i juniorské MČR družstev. „Bochánci“ byli zařazeni až do třetího výkonnostního koše a los jim za soupeře ve skupině C určil TJ Sokol Plzeň Doubravka a TJ Astra Zahradní Město Praha. I když jsme papírově nebyli aspiranty na postup, všichni hráči i trenéři (Mia a Renáta) šli svým přístupem naproti možnému překvapení.

    A k němu nakonec nebylo až tak daleko. Páteční zápas se povedl tak jak jsme doufali a Plzeň jsme porazili 4:3. Za zmínku tady stojí velmi dobrý výkon Jáchyma v singlu, s daleko zkušenějším Mrázem odehrál dva vyrovnané sety. Společná týmová večeře pak po vítězném zápase všem chutnala. V sobotu proti Astře naše hráče čekali ještě lepší soupeři. Trenérům se celkem povedlo nasazení, byť hned na úvod byl pro Andreu s Jáchymem mix proti Sonnkové s Erhartem velmi těžký. Stejně jako v pátek zabraly holky v obou singlech a výhrou pro naše barvy opět skončil debl kluků Matula-Matula. Nakonec byl po sedmi odehraných zápasech konečný výsledek 3:4 pro soupeře, což znamenalo druhé místo v naší skupině. S bilancí zápasů 7:7 jsme těsně do čtvrtfinále nepostoupili, při výsledkové vyrovnanosti týmů na druhých místech rozhodoval každý zápas.

    I tak hodnotíme letošní vystoupení juniorů B.O.CHANCE jako úspěšné a děkujeme všem zúčastněným za reprezentaci oddílu. Příští MČR družstev juniorů 2020 bude jistě opět s naší účastí.

    Výsledky juniorů B.O.CHANCE zde:

    http://www.tournamentsoftware.com/sport/team.aspx?id=1CD1956F-A99F-4A22-8D4D-CAB274368095&team=9