• V sobotu 22.2. začala nová soutěž družstev žáků v Orlové. Díky velkému počtu startujících družstev probíhá jedno kolo vždy na dvou místech ve skupině A a B. Naše družstvo figuruje v pětičlenné skupině A, kde máme za soupeře Sokol Klimkovice A, Akademii Olomouc B, Omegu Olomouc a domácí Orlovou. Z bývalého družstva, které dva roky vládlo severomoravské oblasti,  zůstal jen Vojta Matuš, ostatní hráči okusili turnaj poprvé a začali si zvykat na různé sestavování soupisky, kdy například dochází ke zkoušení různých párových dvojic pro případy taktizování nebo velkou marodku. Určitě bychom chtěli postoupit a podzimní část (3. a 4. kolo) sehrát s těmi nejlepšími. Naše družstvo má do příštího roku velký potenciál a kvalitní soupeři ho v této sezóně dobře prověří. Díky nasazení a bojovnosti všech hráčů jsme splnili úkol a porazili obě družstva z Olomouce. Družstvo z Klimkovic má na soupisce hned tři hráče z první desítky celostátního žebříčku, proto je v této sezóně nad naše síly. Velké boje byly sehrány v zápasech s družstvem z Orlové. Za zmínku stojí třísetová výhra kluků v deblu nebo dvě třísetové prohry Vojty a Lucky v singlu. Uvidíme, jak dopadne odveta za měsíc na stejném místě.

    Vláďa