• Všichni  víme jaká je situace na sportovní půdě u nás a tak jsme opět využili možnost jet si zahrát do Polska.  Tentokrát to nebylo tak jednoduché jako v předchozích startech na polských turnajích. Musely jsme všichni na testy , které naštěstí byly negativní  a hlavně vyřídit si pozvání od Polského badmintonového svazu na mezinárodní turnaj.

  Toto pozvání nám umožnilo pohodovou kontrolu na hranicích a pak už nám nebránilo nic , než se věnovat turnaji.

  Zde se hrály všechny disciplíny – singl, debl a mix. Takže možnost si pořádně zahrát byla před námi. Holky Lucka Šuhajová a Sarah Grednerová byly natěšené , že mohou konečně hrát.

  V sobotu 27.2.2021 turnaj vypukl.  Zahájení bylo opět mixem, kde holkám přiřadili polské hráče Lucka Šuhajová + Feliks Getka (Warszawa) , Sarah Grednerová + Jakub Krupowczyk (UKS Pabianice).

  Hrálo se na skupiny , ze které postupoval jen vítěz , což se holkám podařilo a setkaly se proti sobě v semifinále. Super si zahráli, ale do finále se svým hráčským parťákem mohla jen jedna a to se podařilo Lucce , která měla zkušenějšího spoluhráče.  Pochvala Sáře za super hru v mixu i když dělala co mohla a hrála za dva. Takže krásné 3.místo. A Lucka si šla zahrát  finále v mixu. Boj to byl do posledních sil na 3 sety ve kterém podlehli 25-27,21-14,19-21 a získali 2.místo.

  Mezitím se rozehráli debly a singly. Debly na skupiny a singl systémem pavouk K.O. , protože bylo hodně hráček. V těchto disciplínách se holkám dařilo tak, že nejprve vyřadily v deblu nasazené jedničky a dobojovaly se dalšími zápasy do finále, které zvládly na 2 sety 21-19,21-12 a zlato bylo doma. Pak už nám  zbývalo vybojovat ještě medaile v singlu. Holky pavoukem postupovaly vítězně. Sári skončila ve čtvrtfinále po třísetové bitvě na 5.místě a Lucka se probojovala do semifinále . kde narazila na budoucí vítězku turnaje  a prohrála 11-21,21-23 a skončila na krásném 3.místě.

   

  Víkend to byl dost náročný, v sobotu holky hrály ještě poslední zápasy po 21 hodině, takže únava už byla znát. Ale vidina nedělního semifinále a finále jim dodala sílu. Na hotelu jsme si krásně odpočinuly a vyspaly a mohly v neděli pokračovat.

  Zázemí a organizace tohoto turnaje byla bez jediné výtky. Občerstvení zdarma pro rodiče – trenéry (káva, čaj, zákusky) , voda pro hráče a perfektní organizace a přístup všech byl na jedničku vzhledem k současné situaci ohledně covidu.

   

  DĚKUJEME POLSKO , že můžeme si přijet k Vám zahrát.

   

  Unavení a šťastní jsme se vydaly domů s pocitem dobře odehraných zápasů (i když víme , že je potřeba pořád se zlepšovat a trénovat až to půjde) a reprezentaci klubu B.O.Chance Ostrava tak i naší země , která podporuje jen některé sporty mezi něž badminton nepatří, když jinde to jde.

  Holky obdržely poháry, medaile, diplomy a věcné ceny.

   

  Shrnutí výsledků

  1.místo v deblu         Lucka Šuhajová + Sára Grednerová

  2.místo v mixu          Lucka Šuhajová + Feliks Getka

  3.místo v mixu          Sára Grednerová + Jakub Krupowczyk

  3.místo v singlu         Lucka Šuhajová

  5.místo v singlu         Sára Grednerová

   

  Holky opět DÍKY

   

  Za   B.O.Chance Ostrava

  Lenka  Šuhajová