Marek Švábík |

100 dní trvání našeho klubu

Náš klub 1.6. 2017 oslavil 100 dní své existence. Od svého založení jsme udělali spousty práce a těšíme se na další.


 

 

 

 

 

 

Od září 2017 to rozjíždíme na plný plyn.

Děkujeme našim hráčům a jejich rodičům za to co pro nás udělali. Jsme rádi, že Vás máme. Zhodnocení první části sezóny přineseme v samostatném článku.

Teď, jak jsme slíbili, stručné odpovědi na otázky které jsme od Vás obdrželi........( těm co nás sledují, děkujeme za zaslané dotazy).

Plánujete soustředění?

Ano do budoucna plánujeme, možná již na konci tohoto roku.

Proč uvádíte místo klubového označení u hráčů místo bydliště?

Polepšíme se, doufáme že se tak stane i v jiných klubech.

Proč jste odešli z bývalého oddílu, kvůli peněz ?

U opavských hráčů nejsem kompetentní odpovědět. Co se týká klimkovických hráčů, tak o našem odchodu jsme slyšeli spousty nepravdivých informací, které nemají reálný podklad. V žádném případě se nejednalo o problém s financováním působení Terezy v Sokole, jak se neustále k nám donáší mimo jiné i od členů zastupitelstva města Klimkovic atd. Jedná se o sprostou lež. Prakticky veškerá příprava Terezy byla hrazena z vlastních zdrojů a bez finanční zátěže pro klub a to několik let. Nikdy jsme po klubu nic nevyžadovali, jen těsně před odchodem, jsme žádali vedení zda s námi půjdou do kvalifikace na LOHM, tzn. zda společně podáme např. žádost o podporu na město, kraj, případně zda něco klub částečně i přispěje. Klub samozřejmě přispíval Tereze na některé turnaje ( v ČR v posledních letech hrála pouze soutěže družstev a MČR, většinu zahraničních startů na rozdíl od ostatních měla hrazené z reprezentace). I tak ale vše bylo placeno z dotací, které byly poskytnuty k tomuto účelu např. z kraje a kdyby nebyly tyto prostředky vyčerpány musely by se vrátit, tzn. když to zlehčím.... Tereza nestála klub ani korunu už několik let. Naopak byla několik let vlajkovou lodí oddílu a obrovské dotace do klubu plynoucí klub získával i jejím přičiněním.Takže o peníze z naší strany nikdy nešlo, naopak do klubu jsme mimo odvedené práce přispívali z naších firem i finančními sponzorskými dary. Po celou dobu našeho působení v Sokolu Klimkovice jsme se snažili co to šlo a myslím si, že jsme byli jednoznačně přínosem.

Za odchodem Marie z klubu stály nejen stejné ale i další důvody, ke kterým se vracet nebudu.

Níže uvádím skutečné důvody proč jsme náš klub založili:

Okolnosti nás k založení nového klubu více méně donutily. Volili jsme cestu samostatnosti a svobody rozhodování, přestože jsme věděli, že to nebudeme mít jednoduché.

Pravdou je ale, že už od začátku roku 2016 jsme z různých důvodů  o odchodu přemýšleli,nebo spíše jsme byli donuceni o tom přemýšlet. Přesto jsme se snažili změnit koncepci Sokolu, jednalo se hlavně o změny zdůrazňuji v přípravě hráčů a v aktivitách vedoucích k jejich dalšímu nejen sportovnímu rozvoji. Dále nám vadil přístup  k některým hráčům a jejich rodičům z řad některých lidí ve vedení. V pohledu do budoucna nám bylo jasné, že beze změn nelze v klubu pokračovat. Ke konci našeho působení jsme zjistili i další informace, které urychlily naše rozhodnutí odejít. Ne vše samozřejmě bylo špatně a mnohému jsme se v Sokolu přiučili. Za vše dobré díky.

Jak to máte s trenéry?

Vše se včas dozvíte, v každém případě už teď jsme na tom lépe než většina oddílů kolem.Vybíráme si ke spolupráci jen trenéry, o kterých jsme přesvědčeni, že jsou vhodní pro práci s mládeží, zejména v období jejich dospívání. V každém případě jsme připraveni od 1.9.2017 přijmout do svých řad další děti a jejich rodiče. Věříme, že společně vybudujeme nejlépe fungující klub v okolí. Kdo chce ať nás kontaktuje na našem emailu.Určitě se ozveme.

Proč Tereza nedohrála soutěž družstev?

V případě, že Terezu Sokol uvolní bez komplikací, jsme nabídli, že zůstane v klubu do 30.6.

Klub jí ale uvolnil okamžitě. Tereza nikdy,upozorňuji nikdy, nevynechala jediné kolo, jedinou soutěž družstev, za svůj oddíl.


Tímto jsme svůj slib splnili, už se nechceme k těmto záležitostem vracet a těšíme se na další sezónu.

Chceme být pozitivní.

Šance je změna a změna je šance.

Marek Švábík


Technika, taktika, kondice. Hlava je ale nejdůležitější, přibližuje badminton Tereza Švábíková

Článek z iRozhlas...

Článek na Czechbadminton

Hodinová řež v Nantes a nevyužité mečboly. Ze zápasu má Švábíková sice negativní pocity, ale přípravu si pochvaluje

Rozhovor s Terezou v programu českého rozhlasu Na Place

Tereza v pořadu Na Place v rozhovoru s hercem Ladislavem Hamplem