Marek Švábík |

Na prvním MČR první medaile

Na prvním MČR první medaile

Mistrovství České republiky U 17 Praha 4.-5.11.2017


Vybojovat si účast na mistrovství republiky je pro každého hráče snem a cílem celoroční práce, jak na tréninku na kurtu, tak při kondičních a kompenzačních cvičeních, relaxace v bazéně nebo  s kamarády na trampolínách. Stovky najetých kilometrů na turnaje přes celou vlast. Desítky odehraných zápasů, stovky naběhaných metrů, tisíce přeskoků přes švihadlo, minimálně jedny boty za sezónu a když jde všechno dobře, tak jen 2 rakety. Po tom všem účast  na MČR , ať už přímá (do určitého místa v žebříčku - záleží na věkové kategorii)  či nepřímá (jako vítěz oblastního přeboru), znamená malé vítězství.

Z našeho klubu si na MČR zahráli Maruška Růžičková (singl dívek a 4hra dívek) a Kuba Matula (mix).

A výsledky? Za mne: "skvělé".

Začnu Maruškou - singl asi nebyl podle jejích představ, prohra  se Soňou Hořínkovou ji velmi mrzela, ale bude mít možnost jí vše oplatit již tento víkend na MČR U15 v Ostravě. S Tallu Van Coppenolle skončili ve čtvrtfinále s dvojicí Maruška Studená a Radka Šilhavá.

Kuba měl postup jen v mixu, ale s Maruškou Studenou se jim dařilo. A to tak, že ve druhém kole porazili  druhý nasazený pár, vyhráli čtvrtfinále ve 2 setech. V semifinále ale nestačili na dvojici Vašek Palán a Lucka Krpatová. Zůstali tedy na 3.místě a brali bronz, což je velký úspěch pro ně samotné, tak pro náš klub.

Díky patří všem trenérům, kteří se na přípravě hráčů podílí. A taky Terce Švábíkové, která se velmi ochotně ujala role kouče a předávala rady do hry přímo v Praze na kurtech.

Doufám, že je úspěch ještě více nakopne do dalších tréninků. Moc jim  všem gratuluji (oběma Maruškám - i když jedna není úplně naše :) a Kubovi) a přeji jim všem spoustu dalších malých i velkých úspěchů.


Technika, taktika, kondice. Hlava je ale nejdůležitější, přibližuje badminton Tereza Švábíková

Článek z iRozhlas...

Článek na Czechbadminton

Hodinová řež v Nantes a nevyužité mečboly. Ze zápasu má Švábíková sice negativní pocity, ale přípravu si pochvaluje

Rozhovor s Terezou v programu českého rozhlasu Na Place

Tereza v pořadu Na Place v rozhovoru s hercem Ladislavem Hamplem