# bΩchance |

Představujeme náš extraligový tým

V říjnu začínáme. Extraliga smíšených družstev v badmintonu. Obhájíme bronzové medaile?

Koncem října to znova vypukne, druhý rok v nejvyšší české soutěži – Extraliga smíšených družstev v badmintonu pro náš oddíl B.O. CHANCE.

28.10. v 15:00 zahájíme proti Benátkám nad Jizerou extraligovou sezónu na domácím poli. S novou sezónou přichází i nový tým, vlastně staronový, srdce týmu zůstalo a přidá se k němu čtveřice nových hráčů ze dvou zemí – z Francie Romane a Amaury, z Dánska Joel a Niklas.

 

Teď si náš tým postupně představíme:

 

Nejdříve ale něco málo o našich stálicích. Vedle naší Marušky Růžičkové a Terezy Švábíkové máme velkou radost, že jsou i nadále v týmu hráči z dánského klubu Langhoj, které skutečně bereme jako naše vlastní odchovance. Hlavně jsou to naši velmi dobří kamarádi, trénují s naší Terezou v dánském Langhoji a Tereza je i navíc jejich trenérka. Hrají za náš oddíl už od naší účasti v druhé lize.

 

 

Anna Klausholm (18 let)

Anička je velmi talentovaná a kvalitní hráčka a už v minulé sezóně ukázala, že v párových disciplínách dokáže konkurovat i mnohem starším a zkušenějším hráčům a hráčkám. Nedávno také vyhrála v obou párových disciplínách Denmark Junior, kde porazila dánské juniorské reprezentanty, kteří se účastnili MS v USA. Je v širší juniorské reprezentaci Dánska.

 

Oskar Klausholm (20let) a Peder Søvndal (27 let) a Sebastian Nielsen (18 let)

 

Oscar a Peder jsou duší týmu, tito kluci jsou pro tým ochotní na kurtu nechat zcela vše, klidně i „zdechnout“, jednoduše mají bojovného ducha a v týmu vytváří skvělou atmosféru. Peder se již minulý rok vedle Terezy stal vlastně hrajícím manažerem a letos převezme ještě více povinností od Terezy. Sebastian je stejně jako Anna ročník 2005, je to výborný singlista, dokáže ale kvalitně zahrát i zbylé dvě disciplíny. Společně s Annou se nedávno připravovali na sezónu i v národním centru v Polsku.

 

Niklas Lynge Olesen (19 let)

Sebastian a Peder  k nám přivedli jejich kamaráda Niklase Olesena, těšíme se

na jeho výkony.

 

Benedicte Meedom Maarbjerg (18 let)

Benedicte je hráčka Langhoje, její nejlepší disciplínou je singl. Jedná se taky o mladou a talentovanou hráčku.

 

Marie Růžičková (20 let)

Maruška je bývalá juniorská reprezentantka ČR známá svou zlatou rukou. Startovala na dvou ME do 17 let a v letošní sezóně se postaví opět na kurty. Držíme pěsti.

 

A na jaké největší opory v letošním roce se bude náš extraligový tým spoléhat jsme se zeptali právě hrajícího manažera Pedera Søvndala.

 

 

Filimon Collins (25 let)

Oporou jistě bude Collins, který minulý rok v lize ukázal, že je neskutečně dravý hráč a ukazuje to momentálně i na mezinárodních turnajích.

 

Tereza Švábíková (23 let)

Další stálicí je Tereza, která minulou sezónu byla v základní části nejužitečnější hráčkou extraligy. Je schopná zahrát špičkově na jakémkoliv postu.

 

Joel Chacko Gamrath Eipe (26 let)

Novým hráčem je Joel Eipe, který je hráč světových kvalit ve čtyřhře i mixu a dokazuje to například jeho stříbrná medaile z MS juniorů v roce 2016.

 

Romane Cloteaux-Foucault (22 let)

Romane, která je dle Pedera technicky nejzdatnější hráčkou v extralize. Minulý víkend vyhrála turnaj v Egyptě.

 

Amaury Lievre (20 let)

Amaury je hráč, který na druhém singlu bude velmi těžkým soupeřem každému.

 

Kalle Koljonen (29 let)

A to máme ještě Kalleho, evropská star, medailista z ME, který už minulý rok ukázal, že je schopný špičkově zahrát na jakékoliv pozici a také je top hráčem na mezinárodní úrovni. 

 

Případní náhradníci našeho extraligového týmu jsou naši odchovanci a hráči B týmu.


Máme se na co těšit.Technika, taktika, kondice. Hlava je ale nejdůležitější, přibližuje badminton Tereza Švábíková

Článek z iRozhlas...

Článek na Czechbadminton

Hodinová řež v Nantes a nevyužité mečboly. Ze zápasu má Švábíková sice negativní pocity, ale přípravu si pochvaluje

Rozhovor s Terezou v programu českého rozhlasu Na Place

Tereza v pořadu Na Place v rozhovoru s hercem Ladislavem Hamplem