autor : Marek Švábík |

První extraligový víkend máme za sebou

V sobotu jsem hráli za 2 body s Benátkami a v neděli za jeden s Klimkovicemi. 

Děkuji všem co nám s pořádáním našeho domácího zápasu pomáhali. Máme co vylepšovat a příště to bude ještě lepší. Zklamala mě návštěvnost, a to i přesto, že se současně hrála 2. a 3. oblastní liga a byl státní svátek, ale i tak stáli proti sobě stříbrný a bronzový tým z minulé sezóny a hrál se neskutečný badminton, bylo se prostě na co dívat. 

Ještě před utkáním s Benátkami se uskutečnil dětský turnaj a ceny předávala Tereza Švábíková a Sebastian Nielsen. Fotky najdete na našem instagramu.

A teď k samotnému zápasu s Benátkami

Stále se cítíme jako nováčci soutěže a některé situace jsou pro nás poprvé a my se učíme s nimi pracovat a zvládat je. Před tímto extraligovým víkendem jsme řešili hlavně v jaké sestavě nastoupíme. Věděli jsme, že nebude moci přijet Collins a to je pro nás opravdu silné oslabení pro oba dny. Nakonec nemohl přijet ani Niklas a Oskar. Navíc nám hrozil souběh ligových soutěží s dánským Langhojem se kterým sdílíme až 8 našich hráčů( Marie,Romane, Tereza, Anna, Benedicte,Peder,Sebastian,Oskar). Naštěstí soupeř Langhoje souhlasil s přeložením zápasu a ten se odehrál ve čtvrtek večer od 19 hodin. Langhoj vyhrál  a tak Peder, Sebastián, Anna a Tereza mohli v pátek večer přijet, ale protože již nebyl k dispozici žádný let, tak byla před nimi 13 hodinová cesta autem. Pro zbytek týmu jsme jeli do Krakowa a ve dvě ráno v sobotu jsme tak byli úplní. Aby těch komplikací nebylo málo tak někteří hráči přijížděli většinou po těžkých virózách. Někteří ještě pokašlávali a jiní začali. Tereza ještě šetřila svou achilovku po zranění z Abu Dhabí. Byli jsme rádi, že jsme se dali vůbec dohromady. Podobné problémy ale řeší všechny týmy. V sobotu proti Benátkám skoro nešly vidět žádné problémy a vše nám vyšlo na jedničku. Noví hráči se ukázali ve skvělém světle a překvapivě jsme brali 2 body a ani ke třem nebylo úplně daleko. To jsme opravdu nečekali.

Hvězdou zápasu byla z naší strany Romane.

Derby s Klimkovicemi

V neděli proti Klimkovicím se k určitým zdravotním problémům přidala zdravotní indispozice Amauryho, který nebyl schopný vůbec nastoupit, a taky jsme museli reagovat na jiné zdravotní problémy hráčů a byli jsme tímto nuceni udělat změny v plánované sestavě. Nastoupit musel i vedoucí týmu Peder, který s tím vůbec nepočítal, a dokonce si nevzal ani s sebou ani rakety, a tak ničil úspěšně jeden výplet za druhým z vypůjčených raket od Terezy. Přesto jsme málem sahali po dvou bodech, ale v dobře rozehrané dvouhře dívek neskutečně zabojovala Histomira Popovská z týmu soupeře a vítězství tak zaslouženě skončilo u domácích. Děkuji těm pár jednotlivcům, kteří nás přišli podpořit na Fajne. Atmosféra byla bouřlivá, zápas to byl krásný, návštěvnost mohla být vzhledem k tomu, že se jednalo o derby větší, ale snad to bude příště lepší. Zážitek byl pozitivní i přes určitou očekávanou ubohou maličkost jednotlivce bylo velmi korektní a velmi dobře připravené i ze strany domácích a tak to má být. Byla to skutečná extraliga. Holt v Ostravě to umíme.

 Hvězdou zápasu byl z naší strany Kalle.

Před víkendem by jsme byli se ziskem 3 bodů spokojeni a spokojeni jsme i teď. Já jsem z přístupu a s výkony hráčů doslova unesen a smekám před jejich obětavostí a bojovností. Začínáme stejně bodově jako minulý rok a navíc to vypadá, že máme zase skvělou partu a to je pro mě osobně to nejdůležitější, vidět krásný bojovný badminton a být u toho jak se hráči u toho baví.

Zde najdete krásné fotky ze soboty

https://eu.zonerama.com/Glac/Album/10565721?fbclid=IwAR2_eXijgwoYQjIumSy365CCGCvHyrCpvUUuYnySec9_M2PqJKtO5C10DlU


Technika, taktika, kondice. Hlava je ale nejdůležitější, přibližuje badminton Tereza Švábíková

Článek z iRozhlas...

Článek na Czechbadminton

Hodinová řež v Nantes a nevyužité mečboly. Ze zápasu má Švábíková sice negativní pocity, ale přípravu si pochvaluje

Rozhovor s Terezou v programu českého rozhlasu Na Place

Tereza v pořadu Na Place v rozhovoru s hercem Ladislavem Hamplem