Marek Švábík |

B.O.CHANCE na MČR družstev juniorů 2019

B.O.CHANCE na MČR družstev juniorů 2019

Náš oddíl již potřetí vyslal své juniorské družstvo bojovat na Mistrovství ČR dorostu. To letošní se odehrálo ve dnech 22. – 24. 11. ve slatinské X-aréně. A účast byla tentokrát rekordní, přihlásilo se celkem 16 družstev, které byly podle postavení hráčů na žebříčku nasazeny a rozlosovány do šesti tříčlenných základních skupin. Konkurence byla velká, na soupiskách aspirantů na postup do finálových bojů bylo několik ostřílených juniorských reprezentantů.

V naší nominaci byli Kuba a Tomáš Matulové, Jáchym Šimko, Mája Růžičková, Andrea Cábová a Valérie Žurková, která tak jako jediná z klubu odehrála žákovské i juniorské MČR družstev. „Bochánci“ byli zařazeni až do třetího výkonnostního koše a los jim za soupeře ve skupině C určil TJ Sokol Plzeň Doubravka a TJ Astra Zahradní Město Praha. I když jsme papírově nebyli aspiranty na postup, všichni hráči i trenéři (Mia a Renáta) šli svým přístupem naproti možnému překvapení.

A k němu nakonec nebylo až tak daleko. Páteční zápas se povedl tak jak jsme doufali a Plzeň jsme porazili 4:3. Za zmínku tady stojí velmi dobrý výkon Jáchyma v singlu, s daleko zkušenějším Mrázem odehrál dva vyrovnané sety. Společná týmová večeře pak po vítězném zápase všem chutnala. V sobotu proti Astře naše hráče čekali ještě lepší soupeři. Trenérům se celkem povedlo nasazení, byť hned na úvod byl pro Andreu s Jáchymem mix proti Sonnkové s Erhartem velmi těžký. Stejně jako v pátek zabraly holky v obou singlech a výhrou pro naše barvy opět skončil debl kluků Matula-Matula. Nakonec byl po sedmi odehraných zápasech konečný výsledek 3:4 pro soupeře, což znamenalo druhé místo v naší skupině. S bilancí zápasů 7:7 jsme těsně do čtvrtfinále nepostoupili, při výsledkové vyrovnanosti týmů na druhých místech rozhodoval každý zápas.

I tak hodnotíme letošní vystoupení juniorů B.O.CHANCE jako úspěšné a děkujeme všem zúčastněným za reprezentaci oddílu. Příští MČR družstev juniorů 2020 bude jistě opět s naší účastí.

Výsledky juniorů B.O.CHANCE zde:

http://www.tournamentsoftware.com/sport/team.aspx?id=1CD1956F-A99F-4A22-8D4D-CAB274368095&team=9

Technika, taktika, kondice. Hlava je ale nejdůležitější, přibližuje badminton Tereza Švábíková

Článek z iRozhlas...

Článek na Czechbadminton

Hodinová řež v Nantes a nevyužité mečboly. Ze zápasu má Švábíková sice negativní pocity, ale přípravu si pochvaluje

Rozhovor s Terezou v programu českého rozhlasu Na Place

Tereza v pořadu Na Place v rozhovoru s hercem Ladislavem Hamplem